Jak se cítíme?

Mám vystudovanou psychoterapii a sociální práci. To znamená, že mě člověk zajímá se svými pocity, potřebami a nadějemi. Zajímá mě jeho život. Vnímám, jak se cítí, jak prožívá situace, které před něj život staví. Myslím na Vás všechny, jak se máte. Jak Vám můžu být já a naše vzdělávací centrum užitečné. 

Snažím se na Vás naladit, což není žádná těžká práce, jelikož jsem na tom všichni dost podobně. Chci být kreativní a reklamou podpořit naši práci. Vymýšlím, co všechno je potřeba udělat, zařídit. Nalévám si sklenku vína, abych měla pocit, že co prožíváme není žádná tragédie, ale dá se to zvládnout. Nějak to v tuto chvíli potřebuju. Míchají se ve mně emoce. Informace, která nám předkládají media jsou dost protichůdná. Čemu máme věřit? Chci dostát svému charakteru a být dobře naladěná, ale ráda bych viděla světlo v tunelu. Naději, že všechno, co dělám má smysl. Že se to zúročí a taky, že si snad někdy odpočinu. Nastavuji si v hlavě, že vše bude dobré. 😊

Myslím, že podobně to vnímá velká část z nás. Nechceme podlehnout smutku a beznaději. Snažíme se vymyslet, jak uchopit současnou situaci jako výzvu. Jak vydolovat to nejlepší, co v nás je a přeformátovat to v nadějnou budoucnost. Co dělat? Napadá mě přečíst knihy, na které nebyl dříve čas. Podívat se na filmy, které nás pohladí na duši. Projít se v lese a vnímat vůni podzimních stromů. Naučit se něco nového. Nikdy bych dříve nevěřila, že absolutní štěstí budu prožívat při malování obrazů. Že je to činnost, která mě odvede do stavu „nevidím, neslyším, jen jsem“.

Také poslouchám přednášky našeho vzdělávacího centra, které jsem neměla čas poslouchat. A nyní, jelikož přednášky nahráváme, si je pouštím ze záznamu. Tleskám lektorům, kteří ze sebe vydávají spoustu energie, aby nám předali znalosti, které celý život sbírali. Děkuji za takové lidi ve svém životě, ve své práci. Děkuji všem, kteří dělají náš život tuto nelehkou dobu hezčí.

Doporučuji, zkuste novou činnost! Neříkejte, já to nezvládnu, ale já to zkusím. Zapracujte na sobě, učte se nové věci. Třeba můžete vystudovat nový obor formou rekvalifikace. Nebo jen zjistit více zajímavostí z oblasti, která ve vás vzbuzuje zájem. Naučte se dobře na počítači, jak napsat správně dopis, objednávku, nechte si vysvětlit, jak podnikat, vytvořit dobrou reklamu. Nebo se staňte odborníkem na účetnictví, mzdy, daně. Nyní je jedinečná možnost studovat u nás všechny kurzy, tedy i rekvalifikační, on-line. Je tolik možností!

Přeji nám všem, abychom současnou dobu ustáli ve zdraví a časem si řekli: „Ano, nebylo to jednoduché, ale zvládli jsme to se vší slušností. Využili jsme možnosti k osobnímu posunu. Naučili jsme se nové věci. A teď je zúročíme ve svém životě a práci.“

My to zvládneme! 😊

Bc. Gabriela Hrůzová, MBA, jednatel