Odvaha

Toto téma mi je blízké, jelikož s ním bojuji od mala. Odvahu jsem se snažila ze sebe dolovat velkou část svého života. Když jsem při „hudebce“ měla předstoupit před spolužáky a zazpívat, málem jsem omdlela. Pak se mě učiteli zželelo a poslal mě zpět do lavice. Bylo mi z toho nanic a do breku. Proč je to pro mě tak těžké? Vždyť písničku jsem cvičila včera celé odpoledne.

Jednou mi paní učitelka říkala, když viděla, jak mě ochromuje tréma, představ si učitele, jak sedí na záchodě a tlačí. Celá třída se smála, jen mě to nepomáhalo. Tak jsem prošla školským systémem.

A pak to přišlo. Přestala jsem před strachem utíkat a začala jsem se výzvám vystavovat. No byl to děs. Nohy se mi klepaly, před očima červeno a hlas nezněl vůbec jako můj. Ale co se může stát? Každý má svá bolavá místa. U mě je to boj s trémou. Já to dám! Vydoluju někde asi z břicha 😊 odvahu. Na psychoterapeutickém výcviku, který byl součástí mnou studované vysoké školy, jsme dostali všichni úkol. Převyprávět svými slovy svůj životopis v čase 45 minut. No, to je nadělení. V noci nespím. Ráno na mě nesmí nikdo promluvit. A je to tady. Těšíme se na Tvé vyprávění!

Prvních pět minut byl boj. Ale pak přichází uvolnění a chuť mluvit a mluvit a mluvit. V očích svých spolužáku vidím zájem, nadšení, otázky. Já mám chuť ve svém vyprávění být konkrétní, nechci nic zamlčovat, nic zkreslovat. Vždyť tohle jsem já. Dovyprávím. Co ale cítím? To už uběhlo třičtvrtě hodiny? Já chci ještě. Zajímavé. Pochopila jsem, že výzvám se člověk má stavit čelem. Jít do toho, nebát se, nabrat odvahu a šup, jdeme na to 😊

Ne, že touto zkušeností má tréma byl úplně fuč, ale je o hodně menší. Je hezké se s lidmi dělit o to, co prožíváme, co cítíme, na co se těšíme.

Proto odhoďme strach, je k ničemu! Buďme sami sebou. Je to úlevné a pravdivé. Buďme autentičtí a odvážní. Je to velká svoboda.

Buďme odvážní svůj život stále měnit k lepšímu. Tak co odvážného uděláme nejprve? Že by posunutí se ve své profesi? Nebo ji rovnou změníme?

Zkuste se podívat na naši nabídku kurzů. Inspirace je tam hodně!

Najdete nás zde www.službyapodnikni.cz

Buďme odvážní!