Rekvalifikace jako nový začátek aneb jak na ni

Ocitli jste se na křižovatce své pracovní kariéry? Jste již několik měsíců v evidenci Úřadu práce a naděje na novou pracovní příležitost stále v nedohlednu? Pak nezoufejte, neboť ve stejné situaci nejste zdaleka sami. Dlouhodobý nepříznivý vývoj na trhu práce a nezaměstnanosti v ČR, klesající nabídka a rostoucí poptávka po volných pracovních místech, spolu se skutečností, že struktura volných míst neodpovídá struktuře požadovaných profesí, způsobily stagnaci pracovního trhu. Profesní rekvalifikace se v současné době jeví jako ideální příležitost pro zvýšení možností uplatnění na trhu práce.

Udělali jste první krok, rozhodli jste se převzít zodpovědnost za vlastní kariéru, jenže jak dál?

  • Vaše další kroky by měly nejprve vést na Úřad práce, případně jeho webové stránky, kde si zjistíte podmínky účasti v rekvalifikačních kurzech, respektive podmínky pro získání finanční dotace od Úřadu práce.
  • Na portálu Národní soustavy kvalifikace naleznete přehled celostátně uznávaných profesních kvalifikací v ČR a v Databázi udělených akreditací rekvalifikačních programů zjistíte, které vzdělávací instituce jsou držiteli platné akreditace pro profesní rekvalifikaci od MŠMT ČR.
  • Nyní je na čase zvolit vhodný rekvalifikační kurz, respektive profesní obor, který vás zajímá a který vám pomůže zvýšit vaše šance na nalezení nového zaměstnání. Inspiraci můžete hledat na portálech s pracovními nabídkami, kterých funguje v ČR velké množství.
  • Další příležitostí jsou pracovní veletrhy jako například Jobs Expo, pravidelně pořádaný na pražském Výstavišti.
  • Pro radu se můžete rovněž obrátit na vašeho zprostředkovatele na Úřadu práce, případně na referát zaměstnanosti a poradenství.
  • Kvalifikované poradenství poskytují také personalisté, kteří vám pomohou zorientovat se v aktuální situaci na trhu, doporučí perspektivní profese, případně poradí, jak vhodně upravit strukturovaný životopis a motivační dopis.
  • Většina akreditovaných vzdělávacích institucí zaměstnává zkušené odborníky, kteří mají dlouholetou praxi v komunikaci jak s uchazeči o zaměstnání, tak s Úřady práce. Pomohou vám tak zorientovat se na trhu pracovních nabídek i příležitostí k rekvalifikaci, poradí s vyplněním formulářů a podkladů k žádosti o úhradu nákladů spojených s kurzem pro Úřad práce, provedou vás veškerou administrativní agendou a ulehčí vám cestu k novým pracovním příležitostem!

Další užitečné informace…

… nejen od tohoto autora se můžete dozvědět ve vzdělávacích a rekvalifikačních kurzech:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *