Kariérní weby mohou zefektivnit váš nábor

Řadě organizací přestávají stačit při hledání nových zaměstnanců tradiční inzeráty, ale nechávají si na míru vytvářet rozsáhlé kariérní weby. Jde o aktuální módu, nebo se personální marketing bez vlastních kariérních stránek časem neobejde? A na co byste se při jeho budování měli zaměřit?
Hlavním argumentem pro budování kariérních stránek dnes bývá skutečnost, že většina zaměstnanců hledá svou práci právě na internetu a velmi často jim základní informace v inzerátu nestačí. Chtějí totiž pochopit, proč by měli zaslat svůj životopis právě do vaší firmy. Z kariérních webů se tak stává čím dále důležitější nástroj získávání zaměstnanců. Dalo by se říct, že v dnešním výrazném převisu poptávky nad nabídkou lidí je pro střední a velké firmy nutností.

Základem kariérního webu je nabídka práce

Tím nejdůležitějším prvkem webu stále zůstává přehledná a dobře strukturovaná nabídka aktuálních pracovních příležitostí. Některé společnosti usnadňují vyhledávání pracovních pozic tím, že je seskupují podle cílových skupin např. absolventi, zkušení zaměstnanci, technické pozice, administrativní pozice, manažeři.

Další důležitou složkou kariérního webu je nabídka benefitů a různých nástrojů péče o zaměstnance. Ta by měla být z pohledu struktury stránky nadprůměrně viditelná.

Zaměřte se na vaši firmu

Umožněte také potenciálním zaměstnancům dozvědět se něco o oboru, ve kterém působíte, jaká je vaše aktuální pozice a jaké jsou další perspektivy růstu a rozvoje. Samozřejmostí by měly být informace o firemních hodnotách a firemní kultuře. Zde se velmi osvědčují i portréty vybraných zaměstnanců a jejich názory na fungování společnosti.

Vhodným způsobem můžete na web zakomponovat i nejnovější aktuality a informace o získaných oceněních.

Buďte autentičtí

Z dlouhodobé perspektivy se vyplatí vytvořit kariérní stránky tak, aby o vás vypovídaly upřímně. Přilákáte totiž zaměstnance, kteří jsou podobného ražení jako vy. Pokud máte například určitou slabost, například je práce u vás náročná, přiznejte to z humorem a klidně z toho udělejte přednost.

Nezapomínejte na formu

Kariérní stránky by také měly držet krok, co se týče formy. V současné době se na internetových prezentacích upouští od dlouhých textů a velmi často se prosazuje videoobsah a infografika. Jedno kvalitní video tak může vydat za několik různých článků. Zkuste potenciální zaměstnance také překvapit zajímavým testem nebo například i hrou.

Grafika vašich stránek také podvědomě mluví za vás. Jiným dojmem bude působit web bankovní instituce či mladé IT společnosti s neformálním kolektivem. Právě první dojem po vstupu na vaše stránky dnes může rozhodovat o tom, zdali si uživatel další texty přečte.

Další užitečné informace…

… nejen od tohoto autora se můžete dozvědět ve vzdělávacích a rekvalifikačních kurzech: