Facebook – a jeho tajemství úspěchu

Pokud by Facebook byl státním útvarem, byl by třetí největší zemí světa. Na stránky Facebooku připadá každá sedmá minuta času, který uživatelé internetu dohromady stráví v prostředí on-line. Uživatelé Facebooku dnes mezi sebou sdílejí asi jednu miliardu obsahových příspěvků. Nemůže být pochyb o tom, že tento výtvor Marka Zuckerberga mění svět, a to doslova. Facebook sám zásadně změnil způsob, jakým více než jedna sedmina světové populace, navazuje vzájemné vztahy a získává informace.

Provozujete-li svůj podnik či teprve plánujete jeho založení, pravděpodobně si kladete tutéž otázku, kterou si kladou vedoucí pracovníci organizací po celém světě: V čem spočívá tajemství podnikatelského úspěchu Marka Zuckerberga?

Tajemství podnikatelského úspěchu spočívá v několika principech, které lze uplatnit v jakékoli organizaci, v každém odvětví.

„Tajemství“ fenomenálního úspěchu firmy Facebook:

  1. Hluboké zaujetí – pokud se budete věnovat něčemu, v co opravdu věříte, pomůže vám to udržet si elán a plné zapojení navzdory problémům a komplikacím, které pracovní život přináší.
  2. Lidé – budujte silné týmy, které dokáží realizovat vaši vizi.
  3. Produkt – vytvořte produkt, který je inovativní a osloví zákazníky napříč generacemi.
  4. Partnerství – navazujte a budujte pevná partnerství s lidmi, kteří svými nápady rozněcují představivost a jsou tahouny realizačních činností.
  5. Mějte odvahu být jiný – experimentujte.
  6. Vytrvalost – stanovte si vyšší cíle a vytrvejte v jejich zdolávání.
  7. Sebekázeň, úsilí, pracovitost – bez tvrdé práce to nejde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *