Chytré tipy pro váš time management – 2. díl

Žijeme v době, kdy jsme bombardováni úkoly a zároveň nás láká vyzkoušet tolik různých věcí. Snad proto nabývá na důležitosti oblast osobního rozvoje time management. Protože dobrých tipů, abyste získali více času není nikdy dost, přečtěte si následující článek.

V minulém díle článku jsme se pozastavili nad tím, jak přistupovat k jednotlivým pracovním úkolům. Nyní se zaměříme na další dílčí doporučení time managementu.

1. Nezapomínejte odpočívat

Každá práce vám odeber určité množství energie. S délkou vykonávání úkolů klesá výkonnost. Nezapomínejte si proto minimálně dělat přestávky na oddech. Po delší sérii úkolů byste však měli odpočívat formou relaxace, která vaši energii opět dobije.

2. Setkávejte se s lidmi ve vhodnou dobu

Zkuste při své práci vysledovat, kdy si připadáte ve své práci nejproduktivnější. A naopak zjistěte, v jakém časovém období vaše pozornost i produktivita klesá. Do tohoto období si poté vkládejte různé schůzky a jednodušší pracovní úkoly. Obecně je vhodnější se s lidmi setkávat spíše dopoledne a odpoledne věnovat samotné práci. Minimálně se tím vyhnete zbytečným promýšlením, co se asi bude na daném setkání odehrávat.

3. Neodkládejte nepříjemné úkoly

Pokud máte některý z úkolů spojený s negativními pocity, pravděpodobně byste jej měli vykonat jako první. Negativní emoce zbytečně odčerpávají energii a ruší naši koncentraci nad dalšími úkoly. Pokud navíc zvládnete to nejmíň příjemné třeba hned ráno, pokračujete pak po celý zbytek dne svým způsobem posilnění.

4. Využívejte technologií chytře

Moderní technologie by vám měli čas uspořit nikoliv vzít. Zamyslete se proto, co je na vašem počítači a mobilu největším žroutem času a co vás nejvíce rozptyluje od práce. Snažte se vytvořit při práci takové podmínky, aby vás dané aplikace a problémy spojené s informačními technologiemi zbytečně neobíraly o čas.

Další užitečné informace…

… nejen od tohoto autora se můžete dozvědět ve vzdělávacích a rekvalifikačních kurzech: