Zaměstnání nenajdete pouze na internetu

Každý, kdo aktivně hledá zaměstnání, se většinou nevyhne prohledávání inzerátů v médiích. V posledních letech se pro řadu lidí hledání nové práce zúžilo pouze na procházení pracovních portálů na internetu. Existují však i další možnosti, jak najít pro sebe vhodnou práci.

Oslovte vybrané zaměstnavatele napřímo

Pokud přesně víte, jakou pracovní chcete dělat, popřípadě v jakém oboru byste rádi pracovali, zkuste oslovit vybrané organizace napřímo. Tato cesta je vhodná zejména pro úzce specializované obory. Připravte si kvalitní životopis a vyjádřete svůj zájem přesvědčivým motivačním dopisem. Pokud se svou nabídkou oslovíte dostatečné množství firem, pravděpodobnost, že o vaši nabídku někde projeví zájem, se výrazně zvyšuje.

Prodejte své schopnosti v profesním sdružení

Řada pracovních oborů má své zájmové nebo profesní organizace. Pro personalisty například existuje Klub personalistů, marketéři mají Českou marketingovou asociaci a kominíci zase Společenstvo kominíků. Zkuste navštívit některé z akcí vaší profesní organizace a získejte zde maximum kontaktů na své možná i budoucí kolegy. Ve vhodnou chvíli je oslovte s vaší nabídkou.

Vedle akcí pořádajících profesní sdružení samozřejmě existuje velké množství odborných kongresů a veletrhů. Pokud vás vaše pracovní zaměření opravdu zajímá, spojte poznání novinek z oboru s hledáním své práce.

Spojte se s lidmi okolo vás

V průběhu našeho profesního života jsme přišli do kontaktu se stovkami lidí. Někteří z nich by nám s hledáním práce mohli pomoci. Zkuste překonat svůj ostych a oživte vaše kontakty z minulosti. Vhodnou formou se zeptejte svých bývalých kolegů, kamarádů i známých, zdali o něčem neví.

Nepropásněte veletrh pracovních příležitostí

Pravidelně se ve vybraných městech České republiky konají veletrhy zaměstnavatelů. Zde se na stáncích prezentují větší zaměstnavatelé popřípadě nové firmy, které v ČR otevírají své pobočky. Nezapomeňte si vzít dostatek životopisů, některé organizace provádí příjímací pohovory přímo na místě konání veletrhu.

Další užitečné informace…

… nejen od tohoto autora se můžete dozvědět ve vzdělávacích a rekvalifikačních kurzech:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *