Tak nějak chci něco navíc

Bolí mě záda. Ano, je to typické pro tuto dobu. Sedíme velkou část času u počítače, málo se hýbeme, jsme ve stresu. Stres se ukládá a způsobuje nám bolest. Ta bolest začíná být neúnosná. Od svých prima kolegyň dostávám několik knih, kde hlavní myšlenkou je psychosomatika. Naše emoce mohou z velké části za naše tělesné zdraví. Nepouštějme stres do svého života. Mějme se rádi. Jo, to se lehce řekne. Přemýšlím, jak to uchopit.

Ještě dávám šanci pánům doktorům přes tělo. Obvodní lékařka hned z fleku, aniž by se více vyptávala, ví, že potřebuji rehabilitace. Tiše se zmíním, co takhle zkusit ještě ortopedii a neurologii. Prý je to dobrý nápad. Ano, ale můj 😊 Musím se objednat a termíny jsou značně dlouhé. Na ortopedii čekám celou věčnost v čekárně a následně pan doktor po třech minutách mé přítomnosti v ordinaci řekne, to chce rehabilitace. Tři minuty se mi věnuje? Po pěti letech první návštěva u doktora a on se mi věnuje tři minuty? Na neurologii už nejdu. Svého času si vážím a prosedět ho v čekárně a pak se dozvědět opět, že to chce rehabilitaci, by mě už rozesmutnělo.

Takže jak? Já bych ráda byla opečovávaná, aby mě lékař poslouchal, abych pro něj byla důležitá jako člověk. Vždyť snad platím státu dost peněz, abych si zasloužila více než tři minuty nutné péče s výsledkem choďte na rehabilitace a dozvědět se, že stejný problém má každý druhý. Jo, zvládnu to! Už jsem si sama naordinovala klidnější režim, pozitivní myšlení a dobrou náladu. Je mi líp!

Ale tyto úvahy mě přivedly k myšlenkám, že naše vzdělávací centrum se také zabývá celým člověkem. Dáváme tak nějak něco navíc. A to zcela autenticky a rádi. Jde to z nás a přirozeně. O našeho studenta se staráme. Zajímá nás, jak se cítí, co prožívá. Zajímá nás jeho příběh. Tím se zřejmě odlišujeme. Proto se k nám lidé vracejí. Jsme propojení a je to znát. Je pro nás důležité, aby psychika posílala tělu příjemné impulsy a naši studenti se cítili dobře, aby dostaly, co potřebují. Aby naše společné konání mělo smysl. Je to kouzlo našeho podnikání. Pracujeme srdcem a baví nás to!

Chceme tak nějak něco navíc. Chceme pohodu, radost a spokojenost! 😊