Robot podnikatelem

Robot Andrew byl podnikatelem. Podnikal jako umělecký řezbář, spisovatel a vynálezce protéz. Ptáte se, jak je to možné? Majitel robota si všiml jeho výjimečných schopností a rozhodl se pro experiment – založil pro robota společnost s ručením omezeným, zřídil pro něj bankovní účet, dal mu k dipozici své právníky, půjčil mu dům. Potom už si robot se vším poradil sám.

Takového robota podnikatele popsali američtí spisovatelé Isaac Asimov a Robert Silverberg v románu Pozitronový muž. Být „robotem podnikatelem“ mělo v jejich knize spoustu výhod. Tu první výhodu už znáte – robot nebyl na svůj „start-up“ sám, jeho majitel mu při rozjezdu podnikání pomohl. Ale byly tu i další výhody – robot se nikdy neunavil, nedělal chyby, neměl strach, necítil stres, vše nové se okamžitě naučil.

To však je vymyšlený příběh, science fiction. Ve skutečném světě to skuteční podnikatelé mají složitější. Každý podnikatel se musí umět orientovat v mnoha různých oblastech. Nejde jen o oblast jeho podnikání, ale musí znát daňové zákony, pracovní právo, obchodní právo, metody marketingu, ekonomické souvislosti, musí umět komunikovat, musí umět sestavit a posoudit své podnikatelské plány…

Robota, který by to vše udělal za Vás, Vám půjčit nemůžeme. 🙁 Ale pro všechny začínající podnikatele jsme připravili vzdělávací kurz Základy podnikání. Přijďte k nám studovat a my Vás naučíme to nejdůležitější, co pro rozjezd Vašeho podnikání potřebujete znát. 🙂

Co všechno se v kurzu Základy podnikání naučíte:

  • Podnikatelský záměr: Sestavíte si vlastní podnikatelský záměr.
  • Pracovní a obchodní právo: Naučíte se orientovat v zákoníku práce. Získáte základní znalosti obchodního práva.
  • Komunikační dovednosti: Budete rozvíjet své komunikační dovednosti. Naučíte se, jak postupovat při prezentaci, vyjednávání, řešení konfliktů.
  • Ekonomie: Naučíte se vnímat ekonomii z pohledu podnikatele.
  • Marketing: Seznámíte se metodami marketingu, s marketingovou komunikací a marketingovým mixem.
  • Daně a daňová evidence: Naučíte se orientovat v daních a základech daňové evidence.
  • MS Excel a MS PowerPoint: Vyzkoušíte si, jak Vám mohou v praxi podnikatele pomoci programy MS Excel a MS PowerPoint.

Podrobné informace o kurzu najdete zde na našich webových stránkách.

Na motivy románu „Pozitronový muž“ byl v roce 1999 natočený film „Andrew – člen naší rodiny„. Robota si zahrál Robin Williams a jeho majitele Sam Neill.