Rizika při hledání práce – 1. díl

Rád bych se v tomto a v dalších článcích zabýval riziky, která Vás mohou potkat při hledání práce. Já sám jsem prošel obdobím, kdy jsem neměl zaměstnání a zjistil jsem, že jeho hledání skrývá i naprosto nečekaná úskalí. Na začátek Vám poskytnu pár základních tipů a v každém dalším článku budu přidávat další a další rady.

Nezveřejňujte v inzerátech své telefonní číslo

V současné době si seriózní firmy mohou své nové zaměstnance vybírat z velkého množství zájemců o práci, kteří zaslali svůj životopis přímo na jejich e-mailovou adresu (nebo do jejich personální agentury) a nemají potřebu prohledávat inzeráty a seznamy lidí hledajících práci. Podle mých zkušeností zneužívají kontakty, které jsou zveřejněné v inzerátech, především finanční poradci, firmy zabývající se přímým prodejem a podvodníci. Nepříjemný dopad, který zveřejnění telefonního čísla může mít, je nespočet hovorů a setkání právě s těmito lidmi. Stojí to velké množství času a energie..

Ověřujte si firmy

Prostřednictvím internetu máte možnost prověřit si firmu, u které se chcete ucházet o zaměstnání. Neváhejte této možnosti využít. Doporučuji Vám, pokud jdete na pohovor do firmy, kterou neznáte, prohlédněte si její webové stránky. A také zadejte do vyhledávače jméno firmy a k němu připište slovo „varování“, např. ,,Název firmy Varování“, nebo použijte internetové stránky, které se podvodnými firmami přímo zabývají – například internetovou stránku www.podvodnefirmy.cz.

Toto jsou první dvě rady, které Vám pomohou. Další tipy a postřehy budu přidávat ve svých následujících příspěvcích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *