5 nejčastějších omylů o studiu angličtiny

Investovat čas, námahu i peníze do studia angličtiny se vyplatí. Znalost angličtiny zvětší šanci na získání lepšího zaměstnání, dává možnost domluvit se v zahraničí, seznámit se s novými lidmi…. Nenechte se proto od záměru studovat angličtinu odradit. Neohlížejte se na Váš věk, talent, obavy z neúspěchu… Přinášíme Vám 5 nejčastějších omylů o studiu angličtiny. 

„Jsem na studium angličtiny moc starý“

Na studium jazyků není nikdy pozdě. Můžete začít studovat v každém věku. Jazykové školy nabízejí velký výběr kurzů pro dospělé. Pro studenty vyššího věku, se pořádají kurzy pro seniory.

„Bojím se, že budu stále dělat chyby“

Chyby ke studiu patří. Žádný student se jim nevyhne. Není třeba se jich bát. Chyba nám ukazuje, co je potřeba ještě procvičit. Posunuje nás dále ve studiu.

„Bude to trvat hrozně dlouho, než se dokážu domluvit“

Pro základní komunikaci Vám stačí i malé znalosti jazyka, které můžete postupně rozvíjet. Někdy stačí použít jen pár zdvořilostních frází a hned se Vám dostane vřelejšího přijetí na cestách do zahraničí. Studentům, kteří se chtějí naučit mluvit opravdu rychle, jazykové školy nabízejí intenzivní kurzy.

„Ve škole mi studium angličtiny vůbec nešlo. Proto si myslím, že se jí nikdy nedokážu naučit.“

Mnoho lidí se naučilo mluvit anglicky až v dospělosti. Jazykové školy používají moderní metody pro výuku jazyků. Existují také kurzy pro studenty, kteří pro studium jazyků nemají talent. Výuka v těchto kurzech postupuje pomalejším tempem, dává větší prostor pro vysvětlování a opakování gramatiky.

„Musím se nejdříve naučit složitou gramatiku“

Nemusíte se hned od začátku probírat všemi záludnostmi gramatiky. Pro začátek stačí naučit se základy gramatiky, přidat k nim slovní zásobu a až v další fázi postupně doplňovat znalosti složitějších gramatických jevů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *