Rekvalifikační kurzy

K_stopy-mRekvalifikační kurzy nám nabízí mimořádnou příležitost, jak vylepšit svůj profesní život. Umožní nám naučit se něco úplně nového nebo „jen“ oprášit již zapomenuté znalosti z oboru. Dávají nám šanci získat potřebnou kvalifikaci pro povolání, které nás láká, které nám dovolí rozvíjet se, realizovat své plány a získat odpovídající finanční ohodnocení.

Přinášíme Vám základní informace o tom, co to je rekvalifikace, jak probíhá a čím vším může být prospěšná.

Co to je rekvalifikace a jak probíhá

 • Metodika MŠMT ČR popisuje rekvalifikaci jako „změnu nebo rozšíření stávající kvalifikace a to včetně jejího udržování nebo obnovování„. 
 • Jde o proces získávání nových vědomostí a zkušeností z oboru rekvalifikace. Probíhá prostřednictvím rekvalifikačních kurzů. Tyto kurzy smí pořádat pouze vzdělávací centra, která pro konkrétní kurzy získala akreditaci MŠMT ČR.
 • Vybírat můžete z velkého množství oborů – marketing, účetnictví, management, administrativa, daně, mzdy, podnikání a mnoho dalších…
 • Kurzy jsou většinou určené pro začátečníky v daném odvětví a jejich obsah i forma výuky jsou sestavené tak, aby posluchači získali potřebné znalosti a dovednosti a mohli začít pracovat v oboru. Výuka je intenzivní a zaměřuje se na využití získaných informací v praxi. 
 • Rekvalifikační kurz je zakončen zkouškou a získáním osvědčení o rekvalifikaci. Toto osvědčení má neomezenou platnost na území celé České republiky a bývá uznáváno i na území sousedních států.

Pro koho je rekvalifikační kurz vhodný

 1. K-pod_kopcem_mPro každého, kdo chce rozšířit své znalosti a vědomosti.
 2. Pro maminky po mateřské dovolené. Rekvalifikační kurz jim dává příležitost připravit se na návrat do zaměstnání.
 3. Pro nezaměstnané, kteří nemohou najít práci ve svém oboru. Získání nové kvalifikace zvyšuje jejich šanci uplatnění na trhu práce. Pokud jsou registrovaní na úřadu práce, mají dokonce možnost absolvovat kurz úplně zdarma.
 4. Účast v rekvalifikačním kurzu mohou také zajistit firmy a organizace pro své zaměstnance, pro které je vhodná nebo potřebná změna profesního zaměření. Zaměstnavatelé mají možnost požádat úřad práce o příspěvek na získání nebo obnovení kvalifikace svých pracovníků.

Rekvalifikaci je možné získat úplně zdarma

Tuto možnost mají nezaměstnaní, kteří jsou evidování na úřadu práce. Cenu rekvalifikačního kurzu za ně může uhradit úřad práce. V průběhu tří let je možné tímto způsobem získat zdarma jeden nebo více rekvalifikačních kurzů v celkové hodnotě 50.000 Kč. Pokud Vás tato možnost zaujala, přečtěte si, jak postupovat:

 1. Vyberte si rekvalifikační kurz
 2. Kontaktujte vzdělávací centrum, které vám poskytne dokumenty o konkrétním kurzu pro úřad práce.
 3. Předáte dokumenty úřadu práce s žádostí o schválení úhrady rekvalifikačního kurzu.
 4. Vaši žádost posoudí komise úřadu práce.
 5. A v případě schválení Vaší žádosti si s vzdělávacím centrem domluvíte termín zahájení studia.

Co Vám rekvalifikační kurz přinese:

 • K_vlajka_panacek_mŠanci získat nové zaměstnání. Po absolvování kurzu budete mít širší možnost uplatnění na trhu práce. Budete si moci vybrat z většího okruhu nabízených míst. Zaměstnavatelé ocení Váš aktivní přístup, uvidí, že na sobě umíte zapracovat a že jste prošli důkladným proškolením. Absolvování kurzů představuje velkou konkurenční výhodu, která Vás posune před ostatní.
 • Budete si více věřit. V kurzu získáte potřebné znalosti a naučíte se s nimi pracovat a používat je v praxi.
 • Potkáte spoustu zajímavých lidí, kteří mají stejný zájem o vlastní rozvoj jako vy. Můžete si společně vyměnit informace, nebo si dokonce pomoci při hledání práce, nebo v začínajícím podnikání.
 • Získáte osvědčení o rekvalifikaci, které Vám umožní získat zaměstnání nebo začít podnikat v oboru rekvalifikace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *