Interaktivní ceník

Marketing mám ráda mimo jiné i proto, že se tento obor stále vyvíjí a mění. Pokaždé mě potěší, když objevím podněty, které mě zaujmou natolik, že mě baví se jimi zabývat. Například nedávno jsem se setkala s projektem nazvaným „Interaktivní ceník pro obchodní sítě“.

Tento praktický systém je určený především menším firmám v oboru stavebnictví a bydlení. Primárně slouží jako zefektivnění práce obchodních zástupců, protože umožňuje vytvořit obchodní nabídku a kalkulaci přímo na místě prodeje. Odpadá tak klasické „papírování“ v podobě nabídkových šanonů a ručního vyplňování objednávek. Stačí pouze připojení na internet, které umožní náhled do katalogu produktů a propojení s objednávkovým systémem firmy. Klient si může pohodlně vybírat a variovat podle své představy a společně s obchodním zástupcem hledají tu nejlepší cestu k naplnění jeho aktuálních potřeb, aniž by ztráceli čas a energii vyřizováním administrativy.

Z marketingového úhlu pohledu oceňuji hlavně síťotvornou schopnost „Interaktivního ceníku“. Využitím jeho možností dochází totiž k propojení všech, kteří nějakým způsobem participují v obchodní síti, ať už se jedná o zaměstnance, externisty nebo obchodní partnery. Tvůrci tohoto chytrého nástroje vycházejí z myšlenky, že základem podnikatelského úspěchu je spokojený klient. Marketingovou, potažmo komunikační strategii tedy staví zejména na cíleném budování dobrého jména (word of mouth marketing). Díky elektronickému sdílení marketingových sdělení (na různých úrovních přístupů) pak „Interaktivní ceník“ umožňuje menší investice do reklamy a POS materiálů. Systém evidence zakázek se tak v konečném důsledku stává komunikační páteří celé obchodní sítě a marketing řídícím procesem a filozofií řízení firmy tak, jak to má učebnicově být.

Více informací najdete na www.canvelo.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *