Nevíte v čem podnikat? Inspirujte se od ostatních

Řada začínajících podnikatelů si láme hlavu s tím, jaký si vybrat předmět podnikání. Není se čemu divit, neboť jde bezesporu o nejdůležitější otázku v současném světě, který nabízí nepřeberné množství příležitostí. Jakým způsobem najít pro sebe to pravé?

Pokud jste se rozhodli vydat cestou podnikatele, počítejte s tím, že vás čeká řada důležitých rozhodnutí, se kterými si musíte poradit většinou sami. První klíčovou otázkou je samotný předmět podnikání. Jako první nás většinou napadá jednoduše pokračovat v tom, co jsme vystudovali nebo dělali v předchozím zaměstnání. Pokud máme dobré obchodní dovednosti a je možné tuto činnost provádět bez zázemí fungující organizace, máme rozhodnuto.

Některé obory se však na volné noze prosazují velmi obtížně, nebo se již z různého důvodu našemu dřívějšímu oboru věnovat nechceme. Nezbývá nám, než najít něco nového. Nejlepší cestou je inspirovat se ze svého okolí.

1. Mějte otevřené oči

S podnikateli se dnes setkáte prakticky na každém kroku. Nákup zboží a služeb bereme často tak automaticky, že nás příliš nenapadne zkoumat samotné podnikatelský záměr. Zkuste si každý den vyhradit část dne, kdy se v průběhu běžných činností zamyslíte nad tím, kdo a jakým způsobem je vyrobil nebo prodal. Projděte si hlavní obchodní třídou ve vašem městě. Budete překvapeni, čím vším se lidé dnes živí.

2. Zeptejte se lidí kolem vás

Naši blízcí nás v některých oblastech znají lépe, než my sami. Zeptejte se jich na to, v čem jste dobří a na jaké podnikání se hodíte. Vedle odpovědí, které nás pobaví, se o sobě určitě dozvíme i něco nového. Přemýšlejte, jakým způsobem své unikátní kompetence prodat ostatním.

3. Inspirujte se v médiích

V novinových stáncích i na internetu můžete najít různé časopisy o podnikání a pro podnikatele. Můžete se zde dočíst o aktuálních trendech a získat tak cenné tipy. Některé z nich se navíc inspirativním podnikatelským záměrům přímo věnují. Nejnovější podnikatelské nápady najdete například na internetovém magazín Mámnápad.cz.

Pokud budete poctivě hledat vhodný podnikatelský záměr alespoň týden, určitě nasbíráte řadu zajímavých směrů. Vyberte si z nich ten, který bude bavit vás i vaše zákazníky.

Další užitečné informace…

… nejen od tohoto autora se můžete dozvědět ve vzdělávacích a rekvalifikačních kurzech:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *