Lenka Fremerová

Lenka je lektorkou angličtiny. V současné době vede tyto vzdělávací kurzy:

Lenka nám představila své zájmy, koníčky a životní postoj při osobním rozhovoru.

Jak byste se ve 3 větách prezentovala?

Ráda objevuji nová fakta a poznatky, avšak někdy nevím, kdy s tímto ustat, protože si přeji vědět více a více. Komunikativní, otevřená  a přátelská, cenící si svého zázemí, svobody a soukromí. Soucitná se zvířaty (proto jsem také více než 10 let vegetariánkou) a s životním prostředím (záleží mi na osudu naší planety).

Proč jste se stala lektorkou?

Už od svých studentských let jsem měla zájem o cizí jazyky. Poté jsem žila téměř sedm let ve Velké Británii a začala do sebe nasávat kulturu a zvyky skrz cestování a komunikací s místními obyvateli a dozvěděla se mnoho nových poznatků o zvycích této úžasné země. Pak jsem se rozhodla, že bych angličtinu chtěla předávat dál co nejpraktičtější formou. Tak jsem si doplnila své znalosti během studia TEFL (Teaching English as a Foreign Language) a během rekvalifikace Lektor dalšího vzdělávání.

Objevujete ráda nové věci a jaké?

Objevuji ráda nová místa a baví mě cestování. Proto mám také tak ráda cizí jazyky, protože je to příležitost ke komunikaci s místními obyvateli. Také ráda ochutnávám lokální pokrmy a nápoje. Tyto mnohdy napoví o o vývoji země více než návštěva muzea. A také se ráda dozvídám detaily o inspirativních lidech z mnoha různých oblastí lidského konání.

Co Vám dělá v běžném životě největší radost?

Určitě mi udělá radost kontakt s pohodovými lidmi. Protože úsměv a dobrá nálada může zlepšit i sebetěžší den. A také sluníčko na obloze nebo setkání s přáteli či rodinou nad šálkem dobrého čaje či kávy.

Jak trávíte volný čas?

Ve volném čase ráda cestuji do různých částí světa, chodím za kulturou, navštěvuji různé akce, veletrhy či výstavy. Taky se občas jdu inspirovat do knihovny do jazykové nebo cestovateské části či sekce osobního rozvoje. Také se věnuji józe a masírování, což jsou dva koníčky, ve kterých jsem se též rekvalifikovala.

Máte návod na spokojený život?

Samozřejmě by bylo úžasné si říci: „Budu se vyhýbat stresovým situacím a tím budu spokojený člověk.“ Určitě je to o vnitřní pohodě a vyladění a spokojenosti se sebou a svým okolím. A umět přijímat život s nadhledem a nebrat sebe nebo danou situaci tak vážně. Takže je to určitě humor. A dále je to být asertivní, naučit se mluvit za sebe a ne pouze tak, jak by si  to přáli ti druzí. A také o schopnosti najít si pro sebe každý den chvilku, toto zajisté udělá divy v našich životech a budeme lépe připraveni na každodenní život se vším všudy…