Fér kolega je výhra!

Říká se, že správně je den rozdělit na tři části – 8 hodin pracujeme, 8 hodin odpočíváme, 8 hodin spíme. A když už něčemu věnujeme 8 hodin denně, tak ať to stojí, za to 😊

Spánek je super, o tom žádná! Odpočinek je dobré si užít, jak se každému z nás líbí a nabrat energii na tu třetí část, na práci.

Třetinu dne pracujeme – proto je dobré mít práci, kde předáváme to, co opravdu umíme, známe, dokážeme, to, co má další užitek. Je dobré mít práci, kde jsme rádi, baví nás to a naplňuje. Je dobré mít kolegy, na které se těšíme, v jejich přítomnosti cítíme podporu, oporu, inspiraci a jistotu, že to spolu budete táhnout v časech dobrých, ale i časech zlých.

Jak jdeme tím svým pracovním životem, tak potkáváme lidi různé. S někým si sedneme hned od prvního okamžiku, s někým budujeme vztah delší dobu. S někým jsme rádi chvíli a pak se ukáže, když sundá svou masku, že je někdo úplně jiný, než za koho jsme ho měli. To často přichází smutek, zklamání, otázky proč, připadáme si použití a někdy zneužití. Ale chce to nepřestat věřit v dobrou podstatu člověka. Ale když najdete toho správného člověka k sobě, kde víte, že se absolutně můžete spolehnout, pak je to výhra! Já mám teď na mysli dvě kolegyně. Ale v tuto chvílí vzdávám svůj dík Naděnce. Je o generaci starší, ale často mám pocit, že starší jsem tady já, kolik má ona energie 😊 Je to člověk stále pozitivně naladěný, vstřícný, milý, pracovitý, loajální, upřímný… mám jí moc ráda. Děkuji, že je součástí mého nejen pracovního života, že Naděnka je. Upevňuje ve mně víru v dobro, solidaritu, pokoru, čestnost a nezištné přátelství. 

Přeji Vám všem mít svou Naděnku!

Namalovala jsem jí obraz, snad se jí bude líbit 😊