S angličtinou dále dojdeš

Alespoň základní orientace v anglické slovní zásobě, znalost běžných anglických slovíček a termínů, případně základní komunikační dovednosti jsou jednoznačnou výhodou při snaze o uplatnění v oblasti administrativy. Pronikání angličtiny do moderního života je nepopiratelným faktem.

Spojení anglického jazyka s moderními technologiemi, světem internetu a sociálních sítí, popularitou hollywoodských filmů a dalších exportů americké kultury, nahrává jeho úspěšné globalizaci. Nejen masivní invaze do našich domovů, ale rovněž záplava rozmanitých a často nesrozumitelných anglických výrazů v pracovním životě leckdy přinutí i zapřisáhlého neználka cizích jazyků sáhnout po slovníku a neznámé slovo vyhledat. Zkrátka není zbytí a člověk musí jít s dobou. Výhodou oproti minulému režimu s jeho povinnou výukou ruštiny je skutečnost, že s angličtinou se za hranicemi skutečně ledaskde domluvíte. Bližší seznámení s tímto jazykem je tak motivováno jeho praktičtějším a rozmanitějším použitím. Osvojení si alespoň základní slovní zásoby vám navíc může výrazně usnadnit pracovní život.

Při přípravě ranní kávy hned po příchodu na pracoviště se rozumně rozhodnete pro dvojitou kávu v případě, že plánovaný briefing, krátkou informační schůzku, šéf změnil na meeting. Po skončení poněkud delšího typu schůzky zamíříte neomylně na HR oddělení, tedy oddělení human-resourcement, lidských zdrojů, pro schválenou žádanku o služební cestu. Ne, nespletete si ho s PR neboli public relations, oddělením pro vztahy s veřejností, protože v přilehlých prostorech probíhá právě press conference neboli tisková konference a váš šéf by zrovna neocenil, že se před novináři předvádíte v džínsech. Dneska je totiž pátek a ve společnosti se dodržuje tzv. Casual Friday, proto máte na sobě povolené ležérní oblečení, které však určitě nesplňuje dress code, pravidla odívání, dle corporate identity neboli firemního stylu. Zaradujete se, jak chytře jste se vyhnuly faux-pas a zasníte se, jaké by to bylo, kdyby vás najednou oslovil headhunter, tzv. lovec mozků, a nabídl by vám výrazný posun ve vaší career, samozřejmě s luxusním platem a attrative package neboli balíčkem atraktivních bonusů k vašemu platu. A nyní vstávat a učit se anglicky! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *