JUDr. Daniela Bendová, LL.M.

JudrBendova.cz

Daniela nám představila své zájmy, koníčky a životní postoj při osobním rozhovoru.

Jak byste se ve 3 větách prezentovala?

Snad nikoli tuctová „ženská v nejlepších letech“, starostlivá manželka a maminka dvou odrostlých dětí. Profesí právnička, seriózní a zodpovědná, uvnitř však bytostně svobodomyslná a otevřená všem výzvám. A stále na cestě za poznáním…

Objevujete ráda nové věci a jaké?

Ano, nemám ráda až příliš zaběhanou rutinu a stereotypy mě ubíjejí. Miluju rozšiřování si obzorů studiem či četbou krásné literatury, poznáváním nových míst a nových lidí. Zajímají mě příběhy a myšlení druhých, jsem vděčná za mnohá cenná ponaučení do života, kterých se mi od nich dostává.

Co Vám dělá v běžném životě největší radost?

Mám sedavé zaměstnání, takže jednoznačně pohyb venku v přírodě. A protože jsem při práci stále v kontaktu s lidmi, těší mě toulky o samotě, jen s foťákem. Hodně radosti mi dává i moje rodina a přátelé. Vědomí, že jsem obklopena lidmi, na které se můžu stoprocentně spolehnout a kteří mi vždy podají pomocnou ruku, mě ohromně posiluje!

Jak trávíte volný čas?

Nejraději aktivním pobytem na čerstvém vzduchu. Denně se snažím „nasbírat“ aspoň 10 kilometrů chůzí nebo na kolečkových bruslích, na koloběžce, na kole, v zimě na běžkách… Po večerech ráda čtu a také mučím rodinu svou hrou na kytaru. Druhým rokem chodím do lidušky, tak musím drilovat stupnice a etudy 😊!

Máte návod na spokojený život?

Mám a dobře ho vystihuje latinský citát: „Serva ordinem et ordo servabit te.“, neboli „Zachovávej pořádek (řád) a pořádek (řád) zachová tebe.“ Věřím, že ten, kdo se chová správně, čestně a je poctivý ve všem svém konání, je zpravidla i spokojený. Nikdo nemá bezproblémový život, ale čisté svědomí je k nezaplacení. A také je dobré mít laskavé srdce a umět odpouštět!