Jana Čejdová, DiS.

Jana je lektorka se zajímavou praxí. V současné době vede tyto vzdělávací kurzy:

Jana nám představila své zájmy, koníčky a životní postoj při osobním rozhovoru.

Jak byste se ve 3 větách prezentovala?

Záleží na tom, jak mají být dlouhé:-). Jsem žena, se kterou se život rozhodně nemazlil a snad proto se jen tak něčeho nezaleknu. Neumím se rychle rozhodovat, nakonec se však většinou rozhodnu správně. Vím, že cokoliv se mi v životě stane, mě v budoucnu někam posune. Nejsem zvyklá naříkat, jsem „sentimentální rváč“. A prý neumím říkat ne. Byly 3?

Proč jste se stala lektorkou?

Učit bylo mým dětským snem, jen jsem byla nasměrována jinam. Pak přišly děti a už jsem se smířila s tím, že učit nebudu. Po doplnění vzdělání jsem si řekla, proč nespojit svoji celoživotní touhu s tím, co snad umím. A musím říci, že před publikem studentů se cítím opravdu šťastná.

Objevujete ráda nové věci a jaké?

Určitě. Neustále dychtím po dalším vzdělání, po nových informacích. Miluji nové poupě u květiny, nové mládě čehokoliv. A propos, nebyl by člověk už mrtvý, kdyby ho nezajímalo nic nového?

Co Vám dělá v běžném životě největší radost?

Smích a úspěchy mých dětí. Láska a náklonnost mého manžela. Procházka bez dětí s kamarádkou. Ticho.

Jak trávíte volný čas?

Nejčastěji s rodinou, je veliká a zabere mnoho času. Nejraději s harmonikou. To je moje velká láska. Teď bohužel jen v soukromí, zato již za vydatné podpory syna, který se zřejmě „pomamil“. A taky s pěknou knihou. Aktuálně čtu Mikeše:-).

Máte návod na spokojený život?

Mám. Pořiďte si skvělého manžela, 5 dětí, rodinný dům před rekonstrukcí a práci, co Vás baví. Pokud přijdete z takové práce a kolem krku se Vám vrhají mrňata, puberťačky se přijdou podívat, jak jste to přežila a na konci fronty čeká na políbení usmívající se manžel, máte ten nejspokojenější život.